Jak zrobić makijaż do sesji zdjęciowej

Wykonaj makijaż do zdjęć przy naturalnym, dziennym świetle

Rodzaj światła tak samo jak w przypadku fotografii ma kluczowe znaczenie również przy wykonywaniu profesjonalnego makijażu do sesji zdjęciowej.
Nałożenie makijażu w pełnym naturalnego, dziennego światła zapewni, że będziesz cały czas widziała efekt całości. Nie zapewni Ci tego światło biurkowe lub sufitowe. W przypadku takiego oświetlenia mogą padać na twoją twarz cienie i nie pozwoli Ci to na zauważenie, że makijaż jest nierówny lub niepasujący do niecodziennej sytuacji, jaką jest biznesowa sesja zdjęciowa!
Aby mieć dużo naturalnego światła, które będzie padało dokładnie na twoją twarz znajdź jak największe, jasne okno i zwróć się w jego stronę wykonując makijaż.
Pamiętaj, że makijaż do sesji zdjęciowej to nie tylko twarz ale i szyja i dekolt.

 

Przygotuj skórę za pomocą bazy

Dzięki temu, że zaczniesz wykonywanie makijażu do sesji zdjęciowej od nałożenia na twarz i dekolt bazy uzyskasz lepsze wykończenie i przedłużysz trwałość całego makijażu. Musisz pamiętać, że podczas sesji zdjęciowej twoja postać jest oświetlana kilkoma lampami błyskowymi, niejednokrotnie też doświetlana światłem stałym więc temperatura jest znacznie wyższa niż normalnie w danym pomieszczeniu. Baza pozwoli ładnie wyrównać koloryt skóry, zakryje pory i niedoskonałości oraz sprawi, że makijaż nie będzie miał grudek i plam.
Do wyboru są różne rodzaje baz, w zależności od rodzaju skóry i efektu jaki chcesz uzyskać. Do sesji zdjęciowej zdecydowanie najlepsza baza to ta bezbarwna lub matująca.

 

Użyj podkładu o pełnym kryciu

Najpewniej na co dzień nosisz na twarzy krem BB, który lekko przyciemnia i koryguje niedoskonałości twojej twarzy, ewentualnie podkład delikatnie kryjący, w całości nie zakrywający skóry, żeby nie robić efektu „maski”. Niestety w większości przypadków to co sprawdza Ci się na co dzień nie wygląda dobrze na zdjęciach. Wynika to z tego, że makijaż na zdjęciu wygląda zupełnie inaczej niż w prawdziwym życiu i lekki podkład nie zapewni na zdjęciach efektu równomiernego i gładkiego wykończenia.
Jeśli nie masz pewności jaka baza jest dla Ciebie odpowiednia możemy zawsze umówić się na spotkanie przed sesją zdjęciową, profesjonalna makijażystka pomoże wybrać produkt, który będzie dla Ciebie idealny.

 

Unikaj makijażu z połyskiem

Dotyczy to wszystkich kolorowych produktów do makijażu ale też baz, podkładów i pudrów. Wszystkie produkty, które mają w sobie połysk zupełnie nie sprawdzą się podczas sesji zdjęciowej. Wynika to z tego, że światło błyskowe używane podczas sesji zdjęciowej zostanie odbite przez połyskujące fragmenty skóry z powrotem w kierunku aparatu fotograficznego i nie zapewni to takiego efektu jakiego oczekujemy.
Zatem wszystkie kosmetyki, których używamy do makijażu fotograficznego powinny być matowe. Matowa lub przezroczysta baza pod makijaż, matowy, w pełni kryjący podkład i matowe kosmetyki kolorowe (cienie, róże, itp.)

 

Zastosuj porady profesjonalnej makijażystki lub profesjonalnego wizażysty

Ten artykuł to zbiór porad dla tych, którzy chcą wykonać makijaż do sesji zdjęciowej samodzielnie. Jednak dobrze jest nawet jeśli taka jest wasza decyzja porozmawiać i poradzić się profesjonalistów w tej dziedzinie. Nie musi to oznaczać rezerwacji usług profesjonalnego wizażysty. Najczęściej w drogeriach, w których są dostępne kosmetyki do makijażu są też konsultanci, którzy z przyjemnością wam pomogą, zaaplikują, pokażą różne opcje i doradzą jak z danego kosmetyku najlepiej korzystać. Warto skorzystać z wiedzy profesjonalistów i wykorzystać ją w doskonaleniu swoich umiejętności.

 

Zrób próbny makijaż (albo kilka:)

Ja osobiście doradzam moim klientkom, które chcą makijaż do zdjęć wykonywać samodzielnie, żeby zrobiły sobie próbny makijaż w domu, na przykład kilka dni przed umówioną sesją zdjęciową. Dzięki temu, że zrobisz próbę będziesz spokojna w dniu sesji zdjęciowej, przyzwyczaisz się też do tego, że makijaż będzie znacznie mocniejszy od tego, który wykonujesz sobie na co dzień i unikniesz przed samą sesją zdjęciową zdenerwowania, że efekt nie jest taki jak sobie wymarzyłaś!
Doskonały makijaż zapewni Ci komfort i poczucie, że świetnie wyglądasz, będziesz zrelaksowana i pewna siebie!

 

Mam nadzieję, że te wskazówki okażą się pomocne podczas twoich przygotowań do profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Podsumowując:
– nakładaj makijaż w naturalnym świetle
– zawsze używaj bazy pod makijaż
– używaj podkładu o pełnym kryciu
– unikaj makijażu z połyskiem
– poproś o pomoc profesjonalistę, jeśli nie masz pewności jak uzyskać wymarzony efekt
– ćwicz makijaż na kilka dni przed planowaną sesją zdjęciową

 

Przed profesjonalną biznesową sesją zdjęciową na pewno masz wątpliwości i mnóstwo pytań. To normalne! Dzięki nam wszystko stanie się dla ciebie jasne i pomożemy Ci wyglądać doskonale 🙂
Napisz do nas wiadomość na czacie lub komentarz pod tekstem 🙂

 

 

Bo Goławska

Bo Goławska

Fotografka, CEO

 

Masz pytania po przeczytaniu mojego artykułu, chcesz porozmawiać?
Napisz do mnie lub zadzwoń:

bo.golawska@ciuciucacy.com
m: +48 786 130 806

Zobacz moje portfolio fotograficzne »

 

0 Comments

Submit a Comment

zobacz prace w naszym portfolio

Sprawdź nasze inne projekty fotografii kulinarnej, produktowej, reklamowej, zdjęć biznesowych i lifestyle. Jeśli nie znalazłeś tego, czego szukasz – napisz do nas.

fotografia produktowa - biżuteria Barong-Barong4

Dziś rozpocznie się coś nowego Say Hello!

Ciuciucacy to studio specjalizujące się w fotografii i wideografii produktowej.
W portfolio prezentujemy tylko część naszego dorobku. Jeśli nie znalazłeś tu swojej branży, masz specyficzne potrzeby lub chcesz o coś dopytać – wypełnij formularz, aby się z nami skontaktować. Nie lubisz formularzy? Możesz wysłać wiadomość bezpośrednio na adres e-mail: hello@ciuciucacy.com